Archidiecezja Warmińska na nowych kapłanów

/assets/Uploads/_resampled/CroppedImage236236-resized-20190525-115046-8206-705x529.jpeg

Święcenia kapłańskie to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku liturgicznego dla naszej archidiecezji, powiedział na wstępie liturgii arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Z rąk metropolity warmińskiego święcenia kapłańskie przyjęli: Ks. mgr Kamil Podlaszuk z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach, Ks. mgr Szymon Wawrzyńczak z parafii Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście i Ks. mgr Mateusz Pstrągowski z parafii św. Katarzyny w Henrykowie.

Neoprezbiterzy jako współpracownicy biskupa głoszą słowo Boże, sprawują sakramenty, a przede wszystkim celebrują Eucharystię. – Rozważajcie Prawo Boże, wierzcie w to, co przeczytacie, nauczajcie tego, w co wierzycie, i pełnijcie to, czego będziecie nauczać. Czyniąc to wszystko, pamiętajcie, że zostaliście z ludu wzięci i dla ludzi ustanowieni – przypomniał podczas liturgii święceń wszystkim zgromadzonym arcybiskup Józef.

W liturgii w olsztyńskiej katedrze wzięli udział kapłani, siostry zakonne, wielu wiernych, a także rodziny i przyjaciele nowo wyświęconych kapłanów. Na zakończenie uroczystej Mszy św. neoprezbiterzy otrzymali dekrety kierujące ich do pracy na terenie archidiecezji warmińskiej.

Ks. mgr Kamil Podlaszuk został mianowany wikariuszem w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Wojciecha w Nidzicy, Ks. mgr Mateusz Pstrągowski wikariuszem w parafii bł. Karoliny w Biskupcu, a Ks. mgr Szymon Wawrzyńczak został skierowany do pracy w parafii Chrystusa Króla w Szczytnie.

Jutro neoprezbiterzy odprawią msze prymicyjne w swoich rodzinnych parafiach, a pracę duszpasterską w parafiach archidiecezji warmińskiej rozpoczną od 1 lipca br.

Liturgia na dziś

Msze Św.

Niedziela

8:00

10.00

16.00

Dni powszednie

godz. 7:30 lub 18.00: w okresie letnim

godz. 8:00 lub 17.00: w okresie zimowym

- Patrz w zakładce "ogłoszenia" wybierając plik z bieżącego tygodnia

Niech święta krew męczennika
Wiarę umacnia w narodzie,
Niech pokój pełen nadziei
Sercom w rozterce przywraca.
Niech Bogu w Trójcy Najświętszej
Będzie pokorna podzięka
Za Stanisława biskupa,
Wzór niezłomnego pasterza. Amen.

(z hymnów brewiarzowych)