PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, SOBOTA - zapraszamy na RORATY!

Sam termin „Adwent” wywodzi się z łaciny, gdzie „adventus” znaczy tyle co „przyjście”. Okres ten został ustanowiony w Kościele w IV wieku, podczas Synodu w Saragossie w 380 roku. W VI wieku papież Grzegorz Wielki zalecił, by Adwent trwał cztery tygodnie. Okres ten niemal od samego początku miał mieć radosny wydźwięk (oczekiwanie na narodzenie Zbawiciela), jednocześnie jednak powinien skłaniać do refleksji i pokuty, dlatego ustalono, że kapłani będą nosić w tym okresie fioletowe szaty liturgiczne.

Adwent posiada swoją własną, charakterystyczną liturgię - Roraty. Uczestnicy Rorat przynoszą ze sobą specjalne, zdobione lampiony, będące symbolem nadziei. Przy ołtarzu w czasie Rorat zapalona jest specjalna świeca - roratka - symbolizująca Maryję. W Adwencie, Kościół zaleca wiernym pogłębienie wiary przez uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych i korzystanie z sakramentu pokuty.

W naszej parafii Msza Święta Roratnia w PONIEDZIAŁKI, ŚRODY, SOBOTY o godz.: 17.00 - ZAPRASZAMY!