LSO - czyli "Lubię służyć przy ołtarzu"

customLogo- Króluj nam Chryste!
- Zawsze i wszędzie!

Liturgia jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc. Z liturgii, a głównie z Eucharystii, jako ze źródła, spływa na nas łaska i z największą skutecznością przez nią dokonuje się uświęcenie człowieka w Chrystusie i uwielbienie Boga. Ministranci czy lektorzy spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Powinni więc wykonywać swoją posługę z pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego.

Ministrant musi być odważny i żywy, ale zarazem zdyscyplinowany i posłuszny, uprzejmy wobec innych, zwłaszcza starszych oraz opanowany. Służy przy ołtarzu, dlatego powinien być wzorem dla innych, zwłaszcza swoich kolegów i koleżanek. Powinien często przyjmować Komunię św., a co za tym idzie regularnie korzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Wspólnota LSO w Waplewie liczy obecnie 16 ministrantów. Pierwszym Opiekunem Wspólnoty jest oczywiście Ksiądz Proboszcz Marian Midura, z jego upoważnienia formacją LSO zajmuje się obecnie Ksiądz Piotr Kaczmarczyk. Pomaga Im grono starszych ministrantów - animatorów służby liturgicznej.

Zbiórki formacyjne odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00. Oprócz służby przy ołtarzu, chłopcy mogą wspólnie spędzić czas, grając w bilard, piłkarzyki, cymbergaja czy uczestnicząc w organizowanych dla nich wycieczkach, lub seansach filmowych.

zasady ministranta

Zachęcamy wszystkich chłopców do odpowiedzi na wezwanie Boga
i przyłączenia się do naszej Wspólnoty LSO.

Aby zostać ministrantem należy:
- odznaczać się ogólnie poprawnym zachowaniem, również w szkole a zwłaszcza na katechezie,
- wykazać chęć służenia Chrystusowi,
- posiadać zgodę swoich rodziców.

Okres kandydatury trwa około trzech miesięcy i kończy się egzaminem oraz uroczystym przyjęciem do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.

ministrant funkcje

Jeżeli jesteś ministrantem, lub chcesz nim być, PAMIĘTAJ - służyć Chrystusowi - to dawać dobry przykład innym, zwłaszcza poprzez swoje słowa i czyny!

hymn ministranta

W celu wstąpienia do naszej parafialnej Liturgicznej Służby Ołtarza - należy: przyjść z rodzicami do kościoła i porozmawiać o swojej kandydaturze z Księdzem. ZAPRASZAMY!

Sz.Ł.