Prezentacja kolejnej wspólnoty...KofC

Zakon Rycerzy Kolumba jest największą na świecie, katolicką organizacją prorodzinną o charakterze charytatywnym. Obecnie zrzesza ok. 2 mln członków na całym świecie. Członkowie zakonu starają się w sposób bezinteresowny pomagać ludziom. Chcą służyć innym, twierdzą, że lepiej jest dawać niż brać.

Znalezione obrazy dla zapytania rycerze kolumba nidzica

Rycerzem Kolumba może zostać każdy wierzący i praktykujący mężczyzna, który ukończył 18 lat, czujący wewnętrzną potrzebę pomocy bliźniemu i pogłębiania swojej wiary. Ochotnik musi zostać poleconym przez innego Rycerza.

Trochę historii
Rycerze Kolumba po raz pierwszy zrzeszyli się w 1882 r. w Stanach Zjednoczonych. Organizację założył, w podziemiach kościoła Najświętszej Maryi Panny, ksiądz Michael J. McGivney. Zadaniem Rycerzy miała być wzajemna pomoc- w przypadku śmierci któregoś z członków, pozostali rycerze organizowali wśród członków zbiórkę pieniężną, by rodzina nie została bez środków do życia.

Nazwa
Ideałem był Krzysztof Kolumb, katolik, który przywiózł chrześcijaństwo do Ameryki. Rycerz jest symbolem czystości i honoru.

Rycerze Kolumba w Polsce
W 2006 roku, w odpowiedzi na życzenie św. Jana Pawła II Rycerze Kolumba przybyli do Europy. Pierwsza Rada powstała w Krakowie. Obecnie Polska jest jedynym krajem na Półkuli Wschodniej, posiadającym oficjalne struktury Zakonu.

Sposób zrzeszania się
Rycerze zrzeszają się w Radach Rycerzy Kolumba. Rada lokalna złożona jest z co najmniej 30 praktykujących katolickich mężczyzn. Każdy Rycerz pełni w Radzie określoną funkcję.