Jasełka w parafii i hali "Urania" w Olsztynie

/assets/Uploads/_resampled/CroppedImage236236-2.jpg

Jasełka wcześniej zaprezentowane zostały w kościele pw. św. Stanisława w Waplewie i tam były robione liczne próby i szlifowanie całości, aby przekaz był wyraźny i zrobiony w godnej oprawie i pięknej dekoracji. Bardzo wymyślne i dobrze dobrane były stroje wszystkich biorących udział w jasełkach. Wiele dni poświęcili Rodzice, Nauczyciele i Dzieci na próby i doskonalenie przekazu. Zauważyli to widzowie w hali „Urania” w Olsztynie, którzy gromkimi brawami nagrodzili naszych artystów, a bili brawo m.in. ks. Arcybiskup Józef Górzyński, pan Wojewoda Artur Chojecki, pani Senator Lidia Staroń - było to w wypełnionej po brzegi hali sportowej. Ks. Arcybiskup odwołał się nawet do końcowego przekazu jasełek wskazując wierność przykazaniom, dbałość o trzymanie się życiowych wartości i troskę o Rodzinę!

Ofiary zebrane w czasie trwania im, przeznaczone będą na organizację wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży ewakuowanych z Mariupola i przebywających obecnie w Ośrodku Caritas w Rybakach.  Kolędy Pospieszalskich to nie tylko oryginalna muzyka w wykonaniu zespołu złożonego z 14 osób o tym samym nazwisku, to także świadectwo. Dwa pokolenia artystów na scenie są przykładem patriotyzmu i wierności chrześcijańskiej kulturze oraz wartości jaką jest katolicka rodzina, którą łączy wiara, wspólna pasja i miłość polskiej tradycji.  (MM)