I Archidiecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Świętej Lipki

/assets/Uploads/_resampled/CroppedImage236236-plakat-pielgrzymka2016-poglad5-1.jpg

Zamysłem tego spotkania jest nie tylko integracja środowiska, ale także podziękowanie za wierną służbę Bogu i Kościołowi. Podczas Mszy świętej o godzinie 12.00, J.E. Ks. Abp Józef Górzyński udzieli błogosławieństwa tegorocznym uczestnikom kursu ceremoniarza i ministranta słowa Bożego. Po Mszy natomiast wręczy symboliczne dyplomy i odznaczenia „Ministrant Roku”, wskazanym przez Księdza Proboszcza bądź opiekuna trzem członkom Parafialnej Służby Liturgicznej (zasady wyboru zamieszczone są w załączniku). W związku z powyższym bardzo proszę o wskazanie ministrantów, którzy odznaczają się szczególną gorliwością i dają dobre świadectwo w swoim środowisku. Nazwiska te należy przesłać na adres slo.warmia@gmail.com wraz ze zgłoszeniem całej grupy uczestników pielgrzymki do 01 czerwca 2016 roku. Zwracam szczególną uwagę na potrzebę zgłoszenie grupy, gdyż ułatwi nam to kwestie organizacyjne.

W trakcie Pielgrzymki planujemy również przeprowadzić loterię fantową. Wśród uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Główna nagroda to PlayStation!!!

Plan pielgrzymki:

10.30 - Rejestracja uczestników (uczestnicy otrzymują pamiątkowy znaczek i talon na obiad)

11.30 - przygotowanie w krużgankach (po ubraniu w stroje liturgiczne nastąpi uformowanie procesji,
w której uczestniczą wszyscy członkowie służby liturgicznej)

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Abpa Józefa Górzyńskiego i obrzęd błogosławieństwa nowych ceremoniarzy i lektorów

13.30 – Uroczyste wręczenie przez Księdza Arcybiskupa odznaczeń i dyplomów „Ministrant Roku”

14.00 – Obiad

15.00 – Wspólna zabawa i losowanie nagród / akolici i szafarze nadzwyczajni - konferencja

Dodatkowo w trakcie będzie możliwość wysłuchania koncertu organowego i zwiedzenia sanktuarium.

Koszt organizacyjny to: 10 zł od uczestnika do 18 roku życia i 15 złoty od uczestnika powyżej 18 roku życia.

Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.

Ks. Bartłomiej Matczak

Wicedyrektor Wydziału Duszpasterskiego