Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało 04.06.2026) jest szczególnym wyznaniem naszej wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. To dzień modlitwy, wdzięczności i publicznego świadectwa wiary, gdy gromadzimy się wokół Eucharystii i podążamy za Chrystusem obecnym pośród swojego ludu.
Tradycyjnie po Mszy o godz. 10:00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.
Proszę o przygotowanie ołtarzy:
- mieszkańców bloku nr 68 – przy posesji państwa Król.
- mieszkańców z kolejnego dużego bloku – przy posesji pani Plucińskiej
- mieszkańców ul. Sezamkowej – przy kapliczce św. Floriana
- mieszkańców ul. Kościelnej – przy kościele
Strażaków proszę o pomoc w organizacji procesji. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. Proszę o przybycie i udział w procesji dzieci, które były u I Komunii Św. Na procesję zabierzmy ze sobą parasole, nakrycia głowy, wodę oraz książeczki do śpiewu.

